A POST COVID laborcsomag segítségével a fertőzésen átesettek kaphatnak képet az esetlegesen kialakult szövődményekről (szívizomgyulladás, vérrögképződés, szervi károsodások, gyulladás).
Milyen szövődményekkel járhat a koronavírus-fertőzés?
A COVID-19 betegséggel összefüggésben számos keringési, légzőrendszeri, központi idegrendszeri és véralvadással kapcsolatos szövődmény ismert.
A koronavírus-fertőzés szövődményeként kialakuló szívizomgyulladás egészen enyhe, tünetmentes lefolyású is lehet, azonban szívritmuszavarral vagy súlyos esetben hirtelen szívleállással is járhat. A kardiológiai szövődmények előzetes figyelmeztető tünetek nélkül is jelentkezhetnek.
A fertőzés lehetséges következménye a véralvadási zavar. Ez megnyilvánulhat egyfelől fokozott vérrög-képződésben (mikrotromboembólia), mely az erek és kapillárisok elzáródását okozhatja, vagy fokozott vérzési hajlamban is. Ez a jelenség állhat a COVID-19 fertőzötteknél gyakran tapasztalható szervi károsodások (máj, vese, bélrendszer stb.) mögött is.
A POST-COVID vizsgálat célja, hogy a lezajlott koronavírus-fertőzés után képet kapjunk a szervezetünkben uralkodó gyulladásos állapotokról, a szívizom érintettségéről, valamint az esetlegesen kialakult véralvadási zavarokról.
A csomag egyes elemei (Tropononin T, CK-MB) a szívizomgyulladás illetve szívizom károsodás fennállásáról és mértékéről tájékoztat, míg más paraméterek (vérkép, LDH, hsCRP) a szervezet általános gyulladásos állapotáról, illetve az esetlegesen kialakuló szövetkárosodásról adnak képet. A vírusfertőzés következtében kialakult vérrögök bomlása során felszabaduló D-dimer mérésével megtudhatjuk, hogy volt-e fokozott vérrögképződés, illetve szükség van-e további klinikai vizsgálatokra.
A koronavírus-fertőzés szövődményei között a szakirodalom kiemeli a májszövet károsodását és a vesefunkció beszűkülését, a csomagban, ezért helyet kaptak a májfunkciós (GOT, GPT, GGT, bilirubin, konjugált bilirubin), valamint a vesefunkciós (kreatinin, e GFR) paraméterek is.
A fertőzés és a következményes gyulladás jellegzetesen megemeli a ferritin koncentrációját, mely kockázati tényezője a koronavírus szövődményeinek. A ferritin szint mérésével képet kaphatunk a visszamaradt gyulladásos állapotról.
Miről tájékoztat a vizsgálat?
- Vérkép (quantit. + 5 diff gépi qualit.)
- D-dimer mennyiségi meghat.
- Karbamid
- Kreatinin
- CRP (ultraszenzitív)
- Ferritin
- Totál bilirubin
- GOT (ASAT)
- GPT (ALAT)
- Gamma-GT
- Laktát-dehidrogenáz (LDH)
- Kreatinkináz-MB (CK- MB) koncentráció
- Troponin T
Kinek javasolt?
Azok számára javasoljuk a vizsgálatot, akik már átestek a koronavírus-fertőzésen. Mivel a vírus a tünetmentes fertőzötteknél szintén nagy arányban okozhat szövődményeket, így számukra is fontos lehet a vizsgálat.
Sportolók esetében különösen ajánlott a vizsgálat elvégzése, mert a tünetmentes szívizom gyulladás edzés hatására súlyos tünetekkel járó, akár igen rossz prognózisú, szívizom károsodáshoz vezethet.
A mintavétel vénás vérből történik.
Helyszínek:
- Kék Hold Alternatív Gyógycentrum – Érd, Budai út 12.
- Kék Hold Alternatív Gyógycentrum – Lajosmizse, Dózsa György út 106.
Ára: 19 900 Ft
Csapatunk a labor eredmény kiértékelésben is rendelkezésére áll. Ezzel kapcsolatban külön egyeztetés szükséges.
További kérdés esetén keressen minket bizalommal!